КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
ВТОРНИК, 25 ЈУНИ 2019, 05:09
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » ОКТОМВРИ » 11 » ФОНТАНИ и ЈАВНИ ТОАЛЕТИ ВО КУРАТИЦА
21:25
ФОНТАНИ и ЈАВНИ ТОАЛЕТИ ВО КУРАТИЦА
Наскоро Куратица ке се поднови, со 2 фонтани, ке се прочисти дел од речното корито,
Средствата за изработка на фонтаните се обезбедени преку Проект на МЗ Куратица што го доби од Бирото за Регионален развој

Покрај фонтаните до крајот на Ноември Куратица ке добие и „Јавни Тоалети„
Тоалетите ке бидат ке се изработат со средства  донирани од наши иселеници, кои веке се обезбедени.

Посети: 2262 | Додадено од:: KURAJCA | Место: КУРАТИЦА | Оценка: 0.0/0
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  ОКТОМВРИ 2010  »
непонвтосречетпетса
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019