КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
ВТОРНИК, 25 ЈУНИ 2019, 04:41
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » ОКТОМВРИ » 23 » КУРАЈЧАНИ И ОФИЦИЈАЛНО КЕ ДОБИЈАТ СКИЛИФТ
19:11
КУРАЈЧАНИ И ОФИЦИЈАЛНО КЕ ДОБИЈАТ СКИЛИФТ
Месната заедница и официјално може да потврди дека Куратица наскоро ке добие Скилифт.

По денешните завршни разговори со сопственикот на скилифтот , договорено е купување на скилифтот .
Скилифтот е во должина од 700м.  Сега следува фаза на негово демонтирање и транспортирање за Македонија (Куратица).
Времето за негова демонтажа најмногу зависи од временските услови (бидејки швајцарските алпи се веке под снег).

Со ова се остварува сонот на Курајчани, да имаат скијачки центар , а воедно и Општина Охрид.

Со повеке детали во наредните неколку дена.
Посети: 2605 | Додадено од:: KURAJCA | Место: КУРАТИЦА | Оценка: 5.0/1
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  ОКТОМВРИ 2010  »
непонвтосречетпетса
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019