КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
СРЕДА, 23 ОКТ. 2019, 05:50
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » ЈУНИ » 21 » ЛЕТО 2010/ ОХРИД
11:26
ЛЕТО 2010/ ОХРИД
lСо  бројни промотивни и рекреативни активности во Охрид во саботата, го прослави почетокот на новата туристичка  сезона  „Лето 2010", на кое имаше учество и Куратица. Куратица на својот штанд можеше да понуди од традиционална храна, ѓомлезе, петулици, селски леб, качамак, кисело млеко, домашни пијалоци...., ракотворби. Понудени беа,:прошетки во природа логорувања, возење на магариња, посета на традиционални празници обичаи. Како до сега и понатаму Куратица со сите свои можнисти ке ги нуди  и  се представува секаде.


Посети: 833 | Додадено од:: KURAJCA | Место: ОХРИД | Оценка: 5.0/2
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  ЈУНИ 2010  »
непонвтосречетпетса
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019