КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
СРЕДА, 23 ОКТ. 2019, 05:38
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » АВГУСТ » 13 » НЕСОВЕСНОСТ
11:53
НЕСОВЕСНОСТ
Вака изгледа само еден дел на потегот помегу Косел и Опеница. Наместо паркинг за возила, мини депонии.
Може да се напомене дека под самите паркинзи(мини депонии) е реката Рашанец (Коселска река понатаму) , која се влива во Охридското езеро.
Со есенските дождови можеби ке се случи истото што беше актуелно цела зима и пролет( целото губре ке пристигне во езерото)

На некои очигледно им е предалеку депонијата Буково

Можеби е редно и надлежните да превземат нешто, (КОНЕЧНО ДА БИДЕ НЕКОЈ КАЗНЕТ)


Посети: 602 | Додадено од:: KURAJCA | Место: Косел Опеница | Оценка: 0.0/0
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  АВГУСТ 2010  »
непонвтосречетпетса
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019