КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
ВТОРНИК, 25 ЈУНИ 2019, 04:31
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » ОКТОМВРИ » 12 » ПАРКИНГ ПРОСТОР
22:15
ПАРКИНГ ПРОСТОР
Минатата недела се поставиа бетонските цевки, кои локалната самоуправа ги имаше ветено. Целт ана поставувањето на цевките е да сe обезбеди повеке паркинг простор , за позначајни манифестации, како што е Карневалот, за кој секоја година има недостаток од паркинг простор. со ова се добива простор за околу 50 воѕила плус. Благодарност до локалната власт.
Посети: 1481 | Додадено од:: KURAJCA | Место: КУРАТИЦА | Оценка: 0.0/0
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  ОКТОМВРИ 2010  »
непонвтосречетпетса
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019