КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
СРЕДА, 23 ОКТ. 2019, 05:40
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » АПРИЛ » 16 » ФК РУДАР СЕПАК КЕ ПРОДОЖИ СО ИГРА
11:25
ФК РУДАР СЕПАК КЕ ПРОДОЖИ СО ИГРА

ФК РУДАР СЕПАК КЕ ПРОДОЖИ СО ИГРА

 

 

По реакциите на Управата на Фк Рудар , тој ке остане во игра.

Поточно на закажаниот состанок на Управата на ФК Рудар и Месната Заедница  на ден 10/04/2010 (сабота)  ,  на кој  се донесоа следните заклучоци:

 

1.      Фк Рудар ке го доврши колото.(ке ги игра сите утакмици)

2.      Ке побара од Општинскиот Фудбалски Сојуз :

a.       Хитен состанок со сите представници на сите општински клубови, ОФС , и представници од Локалната самоуправа

- Начинот на понатамошно оганизирање и натпреварување

- На кој начин ке биде решен финансискиот проблем во кој се затекнати сите клубови

 

По одлуката за понатамошно играње Фк Рудар го одигра натпреварот со Фк Вулкан , по што домакинот беше спортски надигран , со два гола разлика  2:4.

Дали навистина играчите на ФК Рудар се спортски разочарани  ( како што кажа Управата на ФК Рудар) од организацијата на ОФС, или навистина толкава им е  желбата,  само да се спортува .  

Се надеваме дека со заеднички сили , ке дојдат навистина светли денови , кога навистина ке се игра фудбал, како во некогашните стари времиња.

 

 

 

Со почит,  Совет на МЗ Куратица и управа на ФК Рудар

Посети: 517 | Додадено од:: KURAJCA | Место: ФК РУДАР СЕПАК КЕ ПРОДОЖИ СО ИГРА | Оценка: 0.0/0
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  АПРИЛ 2010  »
непонвтосречетпетса
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019