КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
СРЕДА, 03 ЈУНИ 2020, 21:19
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » АПРИЛ » 17
Фудбалскиот клуб  Рудар од с.Куратица од своите почетоци од 1944 година па се до неговото официјално основање во 1977 год со оформување на општинска лига, континуирано учествува во спортско такмичење се со цел за спортско дружење.
прегледи: 746 | Додадено од: KURAJCA | Датум: 17 АПРИЛ 2010 | Коментари (2)

КАЛЕНДАР
«  АПРИЛ 2010  »
непонвтосречетпетса
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2020