КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
СРЕДА, 23 ОКТ. 2019, 05:50
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » АПРИЛ » 29 » ПРОДОЛЖУВА АКЦИЈАТА( КРАДЕЊЕ КАЗАНИ)
11:00
ПРОДОЛЖУВА АКЦИЈАТА( КРАДЕЊЕ КАЗАНИ)
По одредена пауза во Куратица повторно на мета казаните за печење  ракија. Поточно минатата недела беше украден уште еден казан за печење ракија ка фам.  Миленкоски.Од порумот забележале дека вратата е оштетена , при што забележале дека го нема казанот, при што веднаш пријавиле во полиција. Од полицијата им јавиле дека во моментот неможат да дојдат, немаат возило, а и не била голема штета. Зачудува навистина односот . Интересно е што и за изминатите кражби полицијата и до ден денес нема ни трага од крадците. Бакарот постана мета по неговото повторно поскапување.

Дали навистина треба да се превземат конкретни мерки од МВР, поголема контрола на откупувачите на старо железо  или навистина неможат да се справат со криминалците, незнаеме.
Едно знаеме : дека и понатаму се кради
Посети: 648 | Додадено од:: KURAJCA | Место: КУРАТИЦА | Оценка: 0.0/0
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  АПРИЛ 2010  »
непонвтосречетпетса
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019