КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
ВТОРНИК, 25 ЈУНИ 2019, 04:26
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » ОКТОМВРИ » 19 » СКИЛИФТ ВО КУРАТИЦА
20:01
СКИЛИФТ ВО КУРАТИЦА
Месната Заедница согласно програмата за развој на с.Куратица ,рурален развој (туризам спортови...) , Во тек е постапката за набавка на СКИЛИФТ. Ски лифтот најверојатно  ке биде набавен од Швајцарија(каде и се вршат разговорите за набавка).Разговорите се во завршна фаза , по што ке се разгледува постапката за поставување во Куратица.
Се надеваме дека конечно ке се оствари сонот на Курајчани , да имаат СКИЛИФТ
Дали конечно и Општина Охрид ке го добие првиот СКИЛИФТ.

19.10.2010

Совет на МЗ Куратица

Ангелоски Горан

Посети: 2338 | Додадено од:: KURAJCA | Место: КУРАТИЦА | Оценка: 5.0/1
Вкупно коментари: 4
0   Spam
4 kurtola   (25 ОКТ. 2010 18:31)
kurajca e vistinsaka drzava

0   Spam
3 olivermak   (19 ОКТ. 2010 21:40)
PUSTETGO I PETRESKI EDNUS DA SE KACIT

0   Spam
2 roberto   (19 ОКТ. 2010 21:17)
Aj cestito da ni bide,am vistinski ni trebase.A Opstina Ohrid za pravo ke go dobie i prviot funkcionalen skijacki centar KURATICA.

0   Spam
1 Mitman   (19 ОКТ. 2010 20:58)
bravos

Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  ОКТОМВРИ 2010  »
непонвтосречетпетса
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019