КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
СРЕДА, 23 ОКТ. 2019, 06:45
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » АПРИЛ » 17 » ФК РУДАР
10:24
ФК РУДАР

ФК РУДАР КУРАТИЦА

 

 РЕАГИРА ДО ОПШТИНСКИОТ ФУДБАЛСКИ СОЈУЗ /ОХРИД,

(преку медиумите)

 

 

 

Фудбалскиот клуб  Рудар од с.Куратица од своите почетоци од 1944 година па се до неговото официјално основање во 1977 год со оформување на општинска лига, континуирано учествува во спортско натпреварување се со цел за спортско дружење.


 

 

 

Но , со оглед на случувањата  на Македонскиот фудбал , а и секој спорт во Македонија, во изминативе години  дојде до свој заклучок:

 

Поради несериозност ( по проценка на Фк Рудар) во општинскиот Сојуз ,а особено од последниот натпревар (пријателски)  Дебрца :  ФК Рудар  ( кој се одигра по пријателска и спортска желба на Фк Рудар) , на кој натпревар не беа испратени никакви судии . а и наназат слични случувања, одлучи да свика заеднички состанок со Советот на МЗ с.Куратица  на ден 10-04-2010 , на кој ке расправа за следните точки:

 

  • Дали Фк Рудар и понатаму ке се натпреварува во општинската лига
  • Ке предложи формирање на еден вид турнирски натпревар помегу општинските екипи ,  кој турнир ке има своја организација , составена од членови на сите Клубови.

 

 

Веднаш по одржувањето на состанокот во сабота 10-04-2010 , Општинскиот Фудбалски Сојуз ке биде известен  за донесените одлуки.

 

 

 

 

Со почит:  ФК Рудар  и Совет на МЗ с.Куратица

 

mz_kuratica@yahoo.com

 

 

 

Посети: 692 | Додадено од:: KURAJCA | Место: КУРАТИЦА | Оценка: 5.0/1
Вкупно коментари: 2
+1   Spam
1 Дино   (15 МАЈ 2010 01:05)
воља,такмичење .... да не испадне дека вреѓам или нешто слично ... само кога поставуваш текстови користи помаклу србизми ... ова е само во овој текст што заприметив аа низ текстовите други ги има баш многу ...поздрав страната е екстра

0   Spam
2 KURAJCA   (01 НОЕ. 2010 23:01)
благодариме на забелешките

Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  АПРИЛ 2010  »
непонвтосречетпетса
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019