КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
СРЕДА, 23 ОКТ. 2019, 07:12
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » ЈУЛИ » 9 » Подготовки по повод осветувањето на Црквата Св Богородица
09:52
Подготовки по повод осветувањето на Црквата Св Богородица
Иницијативниот и Црковниот одбор изминатиов месец интензивно работат на подготовките за осветување на црквата СВ Богородица с.Куратица.Покрај изградбата на црквата што бесе во изминативе години, минатата година се изгради Мала трпезарија, одборот одлучи да се изгради поголема трпезарија (21м х 7 м) со тоа што на горниот спрат ке има 5 соби за спиење (конаци).Местото викано Горносело , предвидено е да прерасне во манастирски комплекс со што ке им нуди повеке можности на посетителите. Осветувањето на црквата ке биде на 31 ви Јули 2010 за што ке бидат поканети сите, и информирани за одвивањето на  чинот.
Посети: 713 | Додадено од:: KURAJCA | Место: Kuratica-Ohrid | Оценка: 5.0/2
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  ЈУЛИ 2010  »
непонвтосречетпетса
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019