КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
СРЕДА, 23 ОКТ. 2019, 05:44
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » 2010 » ЈУЛИ » 9 » Поправка на шумски пат
08:55
Поправка на шумски пат
После големата зима, и врнежливата пролет, речиси сите околни шумски патишта  во Куратица беа оштетени. беше направен увид за оштетеноста , при што минатата недела се започна со поправка на најоштетениот пат за Крстец, кој беше пробиен во должина од 1300метри. Во следната фаза е предвидено поправка на патот за Злести, горномаалки и долномаалски пат, Црнец.
.


Посети: 790 | Додадено од:: KURAJCA | Место: KURATICA | Оценка: 0.0/0
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници можат да додадат коментар
[ Регистрација | Пријвисе ]
КАЛЕНДАР
«  ЈУЛИ 2010  »
непонвтосречетпетса
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019