КУРАТИЦА
Главна | Регистрација | Пријвисе
 
ЧЕТВРТОК, 14 НОЕ. 2019, 20:45
ДОБРЕДОЈДЕ гостин | RSS


СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :
Meine IP
 
МЕНИ
РЕГИСТРАЦИЈА
ПРЕБАРУВАЊЕ


Meine IP
Главна » архива на вести
ФК РУДАР :САТЕСКА 3:1 , ДЕНЕС СЕ ОДИГРА РЕДОВЕН НАТПРЕВАР  НА КОЈ РУДАР ПОБЕДИ ПРОТИВ САТЕСКА
прегледи: 621 | Додадено од: KURAJCA | Датум: 23 АПРИЛ 2010 | Коментари (1)

ВЛАДАТА СО СВОИТЕ ПРОЕКТИ, НАЈАВУВАШЕ ИНТЕРНЕТ И КОМПЈУТЕР ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ АМА НЕКАКО НЕ СЕ РЕАЛИЗИРААТ ПРОЕКТИТЕ....
.компјутер
прегледи: 565 | Додадено од: KURAJCA | Датум: 22 АПРИЛ 2010 | Коментари (0)

АЈ ИМАЛО ЗАКОНИ......И ПОКРАЈ РИГОРОЗНИТЕ МЕРКИ, ШТО ГИ ПРЕЗЕМААТ СЛУЖБИТЕ навиката си е навика.....
прегледи: 686 | Додадено од: KURAJCA | Датум: 18 АПРИЛ 2010 | Коментари (0)

И ПОКРАЈ ВЕТУВАЊАТА НА ОФС ФКРУДАР НЕ ДОБИ НИТУ ДЕНАР........
прегледи: 664 | Додадено од: KURAJCA | Датум: 18 АПРИЛ 2010 | Коментари (0)

Фудбалскиот клуб  Рудар од с.Куратица од своите почетоци од 1944 година па се до неговото официјално основање во 1977 год со оформување на општинска лига, континуирано учествува во спортско такмичење се со цел за спортско дружење.
прегледи: 697 | Додадено од: KURAJCA | Датум: 17 АПРИЛ 2010 | Коментари (2)

прегледи: 519 | Додадено од: KURAJCA | Датум: 16 АПРИЛ 2010 | Коментари (0)

прегледи: 503 | Додадено од: KURAJCA | Датум: 20 ЈАН. 2010 | Коментари (0)

Веќе една деценија, на празникот Свети Василиј, или во народот попознат како Стара Нова година, сите патишта водат во ова охридско село.
Прикачување: Image 1
прегледи: 567 | Додадено од: KURAJCA | Датум: 20 ЈАН. 2010 | Коментари (0)

« 1 2 3
КАЛЕНДАР
«  НОЕМВРИ 2019  »
непонвтосречетпетса
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

АРХИВА
ПРАШАЊА
Оценете ја нашата веб страна
Вкупно одговори: 85


ДРУГАРИ
СТАТИСТИКА

вкупно присутни 1
гости: 1
корисник: 0
 
kuratica© 2019